Himoto F1

Nowy produkt

Himoto Formuła F1 Car to zdalnie sterowana replika prawdziwego bolidu F1.

Więcej szczegółów

359 zł

-10%

399 zł

Więcej informacji

Ciekawostką jest specjalny aluminiowy, olejowy amortyzator ze zmniejszonym współczynnikiem tarcia oraz szerokie piankowe koła o zmniejszonym oporze toczenia i zwiększonej przyczepności. Napęd modelu przenoszony jest bezpośrednio na tylne koła pracujące z dyferencjałem kulkowym na sztywnej osi. Całość napędza potężny jak na model tej wielkości, silnik klasy 540.Płyta podłogowa wykonana z kompozytu sprawia, że autko jest lekkie, ale i wytrzymałe. Dzięki odwzorowaniu karoserii, nasze auto ma taką samą opływowość co prawdziwe bolidy Formuły 1!

Spoiler dociska tylną oś stabilizując jazdę, a frontowy płat dociska przednie koła poprawiając skręcalność przy wyższych prędkościach. Zwiększa to komfort kierowania, a sama zabawa autem jest o wiele przyjemniejsza.
Auto posiada łożyska kulkowe we wszystkich kołach (nie występuje to u innych marek tej samej klasy) zwiększające żywotność auta. Poniższy model posiada ponadto radio 2,4 GHz z systemem End Point Adjustment (EPA), dzięki któremu możemy indywidualnie regulować działanie każdego serwomechanizmu.

Jednym z zastosowań tego systemu jest np. możliwość ograniczania maksymalnej prędkości naszego modelu do wybranej wartości, co jest bardzo przydatne dla początkujących modelarzy i dzieci. Pozwala to uniknąć zbyt szybkiej jazdy i ewentualnych uszkodzeń auta. Ponadto model posiada system Fail Safe, który zabezpiecza nasze auto przed ucieczką auta w przypadku rozładowania radia lub utraty zasięgu.

Himoto Formula Car to model typu Ready To Run ( RTR), czyli gotowy do jazdy od razu po wyjęciu z pudełka - potrzebujesz jedynie 4 szt. baterii AA (zwykłe "paluszki")

Dane techniczne
Długość: 405mm
Szerokość: 110mm
Wysokość: 160mm
Rozstaw osi: 275mm
Piankowe opony
Dwukierunkowy regulator obrotów 120A
Akumulator: 7.2V 2000mAH Ni-MH
Napęd na tylną oś

Skład zestawu
Model Himoto Formuła F1 Car RTF
Radio pistoletowe 2CH 2.4 GHz z systemem EPA i Fail Safe
Pakiet Ni-MH 7.2V 2000mAh
Ładowarka sieciowa 230V
Zestaw drobnych akcesoriów plastikowych i klucz
Instrukcja obsługi